
Sanktuarium.
Około 100 metrów od kościoła jest cudowne źródełko. To tutaj rozpoczął się kult Matki Bożej. Najstarsze dokumenty wspominają rok 1336 / data ta uznana jest za powstanie Sanktuarium /. Pod koniec XIX wieku obok źródełka wybudowano kamienną grotę z figurą Matki Bożej z Lourdes, sto lat później przebudowano tę grotę. Tutaj bardzo często można spotkać modlących się ludzi, z wiarą czerpiących wodę z cudownego źródełka. O wdzięczności za doznane łaski świadczą także wiszące przy grocie wota.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz